Існує багато версій щодо підвищенної пожарної небезпеки газобалонного обладнання. Це думка людей, які далекі від знання характеристик як самого зрідженного газу, так і сучасних газових систем, які монтуються на автомобіль.

Відповімо на питання про безпеку самого ЗНГ (зрідженного нафтового газу) і порівняємо його з базовим паливом автомобілів.

Зрідженні гази — це такий же нафтовий продукт як і бензин, тільки, на відміну від бензину, газ є побічним продуктом переробки нафти (цим пояснюється його невисока вартість в порівнянні з бензином). Верхня межа запалення пропан-бутанових сумішей характеризується вмістом 8,4-9,9% газу в повітрі, а нижня межа 1,8-2,4%, межі ж запалення парів бензину в суміші з повітрям складає відповідно 0,6-1,5%. Таким чином, межі запалення газу на 15-20% вище в порівнянні з бензином. Це означає, що при витіку палива, бензину для запалення потрібен менший об’єм в повітрі аніж газу. Тобто зріджений газ не буде горіти в той час, коли вже буде горіти бензин.

Не варто забувати про те, що для забезпечення безпеки в газ добавляють одоранти — речовини особливого запаху (доречі, не маючі нічого спільного з пахощами французького парфюму) не дуже приємного для сприйняття. Звідси і розмови, що газові автомобілі неприємно пахнуть. Одоризація може бути забезпечена шляхом добавки речовин, які дозволяють виявити навіть незначні витіки газу з системи живлення та вихлопу. Вміст одорантів в зрідженному газі менш ніж 0,001% по масі. В такій низькій крнцентрації вони абсолютно безпечні для людини. Запах одорантів відчувається навіть при вмісті 0,19г на 1000 м3 в повітрі. З всього вище викладенного витікає, що на відміну від бензину, газ можна відчути навіть при самому незначному витоку.

Справедливо буде сказано, що зріджений нафтовий газ знаходиться в системі під тиском, який не перевищує 1,6 МПа (приблизно 16 атмосфер), однак ємність балону для заповнення та зберігання газу в автомобілі розрахована на тиск мінімум 2,5-3,0 МПа, тобто запас міцності газового балону майже в 2 рази перевищує його робочі характеристики. А стінка балону виготовлена зі спеціальної якісної сталі товщиною мінімум 3мм.